Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Kalendář akcí 2019

Filmový večer: Silvana - 19. 3. / 17:30

Silvana je mladá rozhněvaná žena, která rapuje o tom, jak „posranej je tenhle svět“. Se svými feministickými a antirasistickými texty, které silně ovlivňuje její sexuální orientace, se ve Švédsku brzy stává idolem. Režisérkám se v silně emotivním filmu podařilo zachytit soukromí slavné „power pussy“, která se na pódiu ničeho nebojí, po koncertě ale často o sobě samé pochybuje.

(Švédsko, 2017, 90 min.) 

(Velký společenský sál, 5. NP)

 

 

Exkurze do CEITECu - 6. 3. / 9:30

V rámci Putování po projektech spolufinancovaných z EU navštívíme výzkumné centrum Středoevropský institut CEITEC. Spolu s výzkumníky zavítáme do 4 různých laboratoří vybavených přístroji na světové úrovni, kde nás srozumitelnou formou seznámí se svými výzkumy a jejich významem pro rozvoj vědy a celou společnost. Budete se moci zeptat na vše, co vás zajímá.

  

Přihlášení - do 28. 2. 2019 na eu.brno@kjm.cz nebo v Zákaznickém centru Ústřední knihovny, Kobližná 4. Počet míst je omezen! Délka trvání cca 2,5 hodiny. Vstup ZDARMA.

 

Sraz: před budovou CEITECu (Kamenice 5)

 

Balkánský večer aneb od sudu s prachem až po vstup do EU - 5. 3. /17:30

Balkán je někdy vnímán jako region se špatnou pověstí, jako pověstný „sud s prachem“. V současnosti se ale státy z této oblasti snaží o vstup do Evropské unie. Některé státy již do EU dokonce vstoupily.

Jaký je současný Balkán a jaké jsou vztahy s EU? Přijďte na přednášku Vladimira Đorđeviće. Vladimir Đorđević působí jako odborný asistent na Mendelově univerzitě a externě vyučuje také na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity.
 (Malý společenský sál, 5. NP v Knihovně Jiřího Mahena)

 

Evropský paralemtn očima europoslanců - 21. 2. 2019 / 18:00

Na toto téma bude diskutovat europoslankyně Martina Dlabajová a europoslanci Jaromír Kohlíček a Tomáš Zdechovský. Role moderátora se zhostí docentka Masarykovy univerzity Markéta Pitrová.

K čemu vlastně je Evropský parlament? Jak funguje? O čem rozhoduje a proč? Kdo v něm zasedá a jaká je v tom všem role nás občanů? Přijďte na debatu s europoslanci do Knihovny Jiřího Mahena, Kobližná 4, Brno. Vstup na akci je zdarma.

 

Filmový večer: Bohu žel - 19. 2. 2019 / 17:30

Českem už pár let otřásá virtuální uprchlická krize. Dokument Saši Dlouhého dává planou hysterii do ostrého kontrastu s reálným obrázkem šesti lidí, kteří u nás hledají útočiště. (ČR, 2018, 80 min.)

Na promítání filmu Vás zveme již tradičně do Velkého společenského sálu v 5.NP v Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné 4. Vstup na akci je zdarma.

 

Filmový večer: Rebelská střední v Berlíně - 22.1. / 17:30

Na téhle střední škole není žádná ředitelna a nerozdávají se žádné známky. Učitele si platí studenti a oni sami také rozhodují o osnovách i každodenním chodu školy. Jenomže na konci je čeká státní maturita. Obstojí v ní? (Německo, 2016, 92 min.)

 (Velký společenský sál, 5. NP)

 

 

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 19.3.2014. Poslední aktualizace: 26.2.2019 13:21
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno