Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Je potřeba vytvořit soudržnější azylovou politiku, tvrdí komisař Avramopoulos

Evropská unie potřebuje efektivnější azylovou politiku a členské státy musí k přijímání uprchlíků přistupovat s větší solidaritou. V Německu, kam z celé evropské osmadvacítky míří nejvíce migrantů, to uvedl nový evropský komisař pro migraci, vnitřní věci a občanství Dimitris Avramopoulos.

 

Společný evropský azylový systém (CEAS) má na minimálním standardu harmonizovat předpisy mezi členskými státy, avšak ani rok po jeho zavedení se to plně nedaří. Pokulhává politika přijímání uprchlíků, podmínky v uprchlických táborech na jihu Evropy jsou stále katastrofální a Itálie nechává přes svou severní hranici vycestovávat uprchlíky, aniž by podali žádost o azyl.

Nový komisař pro migraci, vnitřní věci a občanství Dimitris Avramopoulos doufá, že se to v brzké době podaří změnit. „Komise je připravena přijmout intenzivnější a soudržnější azylovou politiku, než jakou máme dnes,“ řekl tento týden po jednání s německým ministrem vnitra Thomasem de Maizièrem v Berlíně. „Všechny členské státy, i ty na vnějších hranicích EU, musí „plně dostát svým povinnostem, které vyplývají ze zákona,“ zdůraznil. „Odpovědnost a solidarita jdou ruku v ruce.“

 

Celý článek: Euractiv.cz

Humantarni pomoc_solidarita

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 8.12.2014. Poslední aktualizace: 8.12.2014 14:39
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno