Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Se zlínskou firmou proti teroristům

Vyrábět bezpečnostní systémy, které by pomáhaly ochránit klíčové objekty proti teroristům. To bylo jedním z cílů projektu zlínské společnosti Cominfo, která jej uskutečnila i za pomoci evropských strukturálních fondů. Firma se v soutěži Podnikatelský projekt roku 2013 s tímto projektem umístila na druhém místě v kategorii Potenciál.

Projekt „Vybudování výzkumného centra pro vývoj protiteroristických bezpečnostních systémů“ se umístil na druhém místě v soutěži Podnikatelský projekt roku 2013, a to v kategorii „Výzkumně-vývojová kapacita (Potenciál)“. Soutěž oceňuje nejlepší investorské projekty českých podnikatelů, podpořené ze strukturálních fondů EU a státního rozpočtu a je pořádána agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

Ocenění je pro „naši společnost uznání kvalitní práce našich pracovníků a vysoké kvality našich výrobků,“ řekl redakci ředitel Cominfo Karel Zvolský.

Společnost Cominfo byla založena roku 1995 ve Zlíně. V současnosti je světově významným výrobcem turniketových systémů, motorových branek, mechanických zábran a komponentů pro jednotlivé systémy, jako jsou bezkontaktní čipové karty, čipové šatní zámky, aj.

„Smyslem soutěže o podnikatelský projekt roku je ocenit nejúspěšnější firmy, které pro svůj podnikatelský záměr využily evropských a státních dotací, a pomohly tak k naplnění hlavní mise Operačního programu Podnikání a inovace 2007 – 2013,“ objasňuje ředitel Divize strukturálních fondů agentury CzechInvest Lukáš Vymětal.  

Program se snaží podporovat inovační potenciál firem, využívat moderních technologií a obnovitelných zdrojů energie, dodává Vymětal. „Současně je cílem soutěže inspirovat firmy z řad malých a středních podniků v uskutečnění jejich podnikatelských plánů.“

Bez fondů by to nešlo

Podle Karla Zvolského byly záměry projektu dva. Za prvé vyvinout vysoce odolný turniket se zástavbovou výškou 2,2m, určeného na perimetr jaderných elektráren, vojenských objektů a obecně objektů s vysokým bezpečnostním standardem.

Za druhé vyvinout pro tento turniket bezkartáčový motor s přímým pohonem bez převodovky, a tím výrazně zvýšit spolehlivost zařízení. „Cíle projektu se podařilo úspěšně naplnit a výsledkem je plnohodnotné prodejné zařízení,“ hodnotí Zvolský.

Mnohé společnosti reinvestují své zisky do vývoje nových produktů, avšak „jsou projekty, které bychom bez evropských fondů nemohli realizovat,“ konstatuje Zvolský.

Zkušenosti s eurofondy má společnost podle jejího ředitele dobré. „U podávání žádosti je nutno být připravený a pečlivě se věnovat zpracování této žádosti. V průběhu realizace je nezbytné mít odpovědné pracovníky nejen za realizaci faktické části projektu, ale i odpovědné za zpracování požadované dokumentace,“ podotýká Zvolský.

 

Zdroj: Euractiv.cz

 

 

 

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 17.12.2014. Poslední aktualizace: 17.12.2014 11:30
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno