Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Program rakousko-české přeshraniční spolupráce zahájen

 
 
 
V pátek 8. ledna 2015 byl zahajovací konferencí oficiálně otevřen program rakousko-české přeshraniční spolupráce. Část Společného sekretariátu, který má administraci programu na starosti, bude i na české straně pod hlavičkou Centra pro regionální rozvoj České republiky. Sídlit bude v Brně.
 
Páteční zahajovací konference programu Interreg V-A Rakousko - Česká republika se uskutečnila v královském městě Znojmě. Po úvodním přivítání tamního starosty Vlastimila Gabrhela vystoupili na konferenci zemská radní Dolního Rakouska Barbara Schwarz a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, kteří představili své vize pokračování přeshraniční spolupráce mezi oběma regiony. Své příspěvky přednesli i oba velvyslanci Jan Sechter a Martin Gaertner. Rekapitulaci dosavadních programů přeshraniční spolupráce prezentoval náměstek ministryně pro místní rozvoj Zdeněk Semorád.

 

Program přeshraniční spolupráce pro období 2014-2020 byl oficiálně spuštěn a zahájen pro žadatele již ve čtvrtek 7. ledna 2016, odkdy je tedy možné zpracovávat a podávat projektové žádosti do programu.

 

Od začátku roku 2016 došlo ke změně v implementační struktuře programu, česká část Společného sekretariátu nově sídlí pod hlavičkou Centra pro regionální rozvoj České republiky na nové adrese - Mariánské náměstí 1 v Brně. Kontakty na pracovníky JS Brno jsou uvedeny na stránkách v sekci Společné sekretariáty, kompletní přehled kontaktů je uveden na stránkách programu.

 

Zdroj: Centrum pro regionální rozvoj ČR

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 14.1.2016. Poslední aktualizace: 14.1.2016 11:27
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno