Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Školy si dnes mohou začít objednávat evropský školní diář.

Jednotný trh 

Evropská komisařka pro ochranu spotřebitele Meglena Kuneva dnes ve Štrasburku představí Evropskému parlamentu evropský školní diář 2008. Tato základní příručka určená studentům bude vydána v nákladu více než 2,7 milionu výtisků ve všech jazycích EU a školy si ji mohou objednávat zdarma s tím, že objednávky budou vyřizovány ve stejném pořadí, v jakém budou přijaty. Diář byl připraven Komisí ve spolupráci s nadací Generation Europe, vnitrostátními správními orgány a dalšími zainteresovanými subjekty. Týká se nejen Evropské unie, ale i otázek zajímavých pro spotřebitele a sociálních otázek, jako jsou například dluhy, potraviny, podvody, elektronický obchod, úvěry, udržitelná spotřeba, změna klimatu, životní prostředí a nebezpečí spojená s používáním internetu.

 

„Domnívám se, že nastupující generace je pro budoucnost Evropy klíčová," říká evropská komisařka pro ochranu spotřebitele Meglena Kuneva, „ale nestačí jen zdůrazňovat, že mladí lidé jsou pro budoucnost Evropy důležití, je nutné podle toho jednat. A tento evropský diář může být první krok."

 

Základní pedagogická pomůcka přizpůsobená potřebám studentů

 

Evropská komise vydává školní diáře, určené studentům od 15 do 18 let, od roku 2004. Diáře se používají při vyučování pro vedení diskuzí o tématech zajímavých pro mladé lidi, jako jsou spotřebitelské úvěry, elektronický obchod, změna klimatu, udržitelná spotřeba apod.

 

Diář byl vypracován ve spolupráci s partnery z členských zemí, a jeho obsah je tak přizpůsoben cílovým skupinám z jednotlivých členských zemí. Spolu s diářem je distribuována příručka pro učitele. Náklad diáře 2008 bude přesahovat 2,7 milionu výtisků. Školy si mohou diáře objednávat do 15. února 2008 a objednávky budou vyřizovány v tom pořadí, v jakém budou přijaty.

 

Jak si objednat evropský školní diář

 

Diář si můžete objednat již nyní na stránkách nadace Generation Europe, kterou Evropská komise pověřila publikací a distribucí diářů:

http://www.generation-europe.org/

 

Zdroj: Europa press release

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 16.1.2008. Poslední aktualizace: 16.1.2008 13:58
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno