Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

V Brně vznikne další park a centrum pro mladé

 

 Projekty města podpoří dotace z Integrovaného operačního programu MMR.

 

Brněnská radnice vybuduje v problémové lokalitě, nacházející se na území městských částí Brno-střed (k. ú. Zábrdovice), nový park a nízkoprahové centrum.

 

Rada města ve středu 15. ledna 2014 schválila zahájení zadávacího řízení na veřejnou zakázku, jejímž účelem je realizace parku ve zdevastovaném vnitrobloku ul. Hvězdová, Francouzská, Stará a Bratislavská, kde žijí zejména sociálně slabší rodiny.

 

Nový park by měl vyrůst na veřejně přístupné ploše o rozloze 7500 m2, která je ve vlastnictví města Brna. Investice zahrnuje vybudování dětského hřiště s herními prvky, zpevněných a pochozích ploch, sportovního hřiště, instalaci nového mobiliáře a doplnění zeleně. V parku bude poté vybudováno nízkoprahové centrum pro trávení volného času dětí a mládeže, včetně vnitřního vybavení. Konstrukce centra bude z montovaných buněk. Park stejně jako nízkoprahové centrum ponese název Hvězdička.

 

Celkové náklady na stavbu volnočasového areálu mají činit cca 35,8 milionu korun, z nichž až 85 % pokryje dotace z fondů Evropské unie. Na výstavbu parku město využije prostředky, které může v rámci IPRM čerpat z IOP na revitalizace veřejných prostranství. Projekt - Nízkoprahové centrum v parku Hvězdička pak podpoří 15,7milionová dotace z Integrovaného operačního programu, kterou město získalo v rámci 6. výzvy Ministerstva pro místní rozvoj ČR, oblasti intervence 3.1 - Služby v oblasti sociální integrace.

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 20.1.2014. Poslední aktualizace: 20.1.2014 16:17
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno