Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Podle zprávy EU rodiče čelí nedostatku v oblasti služeb péče o dítě

03/10/2008

 

Podle zprávy Evropské komise služby v oblasti péče o dítě v zemích EU nekorespondují s potřebami rodičů i přesto, že v této oblasti dochází k určitému pokroku.

 

Zpráva uvádí, že většině zemí se nepodařilo splnit cíle v oblasti poskytování péče o dítě, které si představitelé EU stanovili v roce 2002 v Barceloně a podle kterých měla být k dispozici zařízení pro 90 % děti od tří let do věku, kdy nastoupí školní docházku, a pro 33 % dětí do tří let. Barcelonské cíle tvoří nedílnou součást strategie pro růst a zaměstnanost a jejich úkolem je pomoci rodičům - a zejména ženám - vrátit se zpět do zaměstnání. Dnešní zpráva je součástí širšího balíčku opatření Komise, který má přispět ke zlepšení rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem Evropanů.

 

Zpráva také poprvé obsahuje harmonizované a srovnatelné údaje o využívání „formálních" systémů služeb péče o dítě v členských státech. Tato čísla ukazují, že poptávka po službách péče o dítě není ve většině zemí EU ani zdaleka uspokojena, což brání rodičům (zejména ženám) pracovat. I když dochází k určitému pokroku, je třeba ještě učinit mnohé, aby byla úroveň poskytování služeb v této oblasti uspokojivá, a to zejména pokud jde o péči o děti do tří let.

 

Celý článek naleznete zde

 

Zdroj: Zastoupení Evropské komise v ČR.

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 7.10.2008. Poslední aktualizace: 7.10.2008 12:56
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno