Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Naučme děti dobře hospodařit, navrhuje Iotova

Jednotná měna euroEvropské děti by se měly učit o hospodaření a financích již na základní škole. To požaduje bulharská europoslankyně Iliana Iotova. Spotřebitelé jsou dnes přímo zaplaveni nabídkami levných kreditů. Rodiče by proto měli chránit své děti před nadměrným nakupováním po internetu a diskutovat s nimi o zacházení s penězi a o zadlužení. Zároveň žádá Iotova, aby úvěrové smlouvy byly jasně čitelné a zákazníkům srozumitelné. Tím by se dal podle jejího názoru zmírnit i dopad současné finanční krize.

 

Bývalá televizní moderátorka Iliana Iotova (44) je autorkou dokumentu, který má za cíl podpořit výchovu dětí k řádnému zacházení s penězi. K tomuto účelu chce vytvořit rozpočet v rámci Evropské unie, ze kterého by se měly financovat odpovídající programy.
 
Současný trh nabízí všemožně zdánlivě výhodné půjčky, které mnoho lidí jen stěží splácí. Zjednodušení internetového nakupování a bezproblémové platby kreditními kartami zlákají především mladé lidi k neuváženým nákupům na úvěry, které pak zatěžují jejich finanční situaci.
 
Proto by měla začít výchova o hospodaření s penězi již na základní škole, říká Iliana Iotova. Některé země mají již dobré zkušenosti s podobnými programy, Iotova by chtěla nyní pozitivní dopad rozšířit na celou Evropskou unii. Navrhuje proto vytvořit rozpočet (1,5 milionů eur ročně) ze kterého by se vzdělávací programy financovaly. 

 

Celý článek čtěte zde.

Zdroj: Evropský parlament
 

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 20.10.2008. Poslední aktualizace: 20.10.2008 09:12
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno