Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

324 milionů eur na modernizaci železnic

Evropská komise schválila čtyři velké projekty na zlepšení dopravní infrastruktury v České republice, na které přispěje celkem 324,2 milionu eur (8,8 miliardy Kč) z Fondu soudržnosti a z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

 

Podle komisařky pro regionální politiku Coriny Crețuové projekty "pomůžou zlepšit dopravní obslužnost, zrychlí cestování a zvýší jeho bezpečnost a zároveň propojí Českou republiku s celoevropskými dopravními sítěmi".

Renovace se týká železniční tratě Tábor-Sudoměřice u Tábora v rámci plánované modernizace celé trasy z Prahy na rakouské hranice v Dolním Dvořišti, která je součástí transevropské dopravní sítě (TEN-T). Na nové trati, na kterou EU přispěje částkou takřka 46,5 milionu eur, budou moci vlaky dosahovat rychlosti až 160 kilometrů v hodině.

Zbývající tři projekty se týkají silniční infrastruktury. V úseku Semetín-Bystřička v okrese Vsetín byla původní dvouproudová okresní silnice nahrazena čtyřproudovou rychlostní komunikací, díky čemuž se zvýšila přepravní kapacita. Tady činí příspěvek EU 37,6 milionu eur.

Unie pomáhá i s výstavbou nového dvouproudového obchvatu jižně od Kolína, a to více než 83 miliony eur. Posledním z projektů je přeložka silnice Opava-Ostrava s cílem snížit hustotu provozu a zvýšit bezpečnost silniční dopravy v této oblasti. Příspěvek EU tu dosahuje více než 157 milionů eur.

 

 

Zdroj: Euroskop

 

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 23.10.2015. Poslední aktualizace: 23.10.2015 09:54
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno