Reakce pana komisaře Vladimíra Špidly na nominaci pana ministra Štefana Füleho na příštího eurokomisaře českou vládou


Vytištěno 1.12.2020 00:49 ze stránek www.euinfo.cz:
http://www.euinfo.cz/index.php?nav01=8489&nav02=8497&mes=11&rok=2009&nav03=15699

 

Vždy jsem otevřeně zastával názor, že nominace eurokomisaře spadá do pravomoci české vlády. A proto jednoznačně akceptuji její rozhodnutí nominovat do budoucí Evropské komise ministra pro evropské záležitosti Štefana Füleho. Věřím, že jako kariérní diplomat má všechny předpoklady tuto náročnou práci zvládnout.

 

Bylo pro mne velkou ctí moci posledních pět let pracovat ve prospěch Evropanů jako eurokomisař pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti. Zároveň mohu říci, že jsem to dělal skutečně rád. Měl jsem příležitost předložit návrhy a rozpracovat politiky s přímým dopadem na občany EU, počínaje nepřiklad volným pohybem pracovních sil, přes vysílání zaměstnanců do zahraničí, aktivní politiku zaměstnanosti, antidiskriminační legislativu, až po zlepšení sociálního zabezpečení lidí, kteří pracují v jiné zemi EU. To vše považuji za nesmírně důležité zvláště v podmínkách současné globální krize.

 

Svému nástupci přeji v jeho nadcházející práci co nejvíce úspěchů a štěstí v zájmu dalšího posilování procesu evropské integrace, tj. projektu, který zajišťuje stabilitu a prosperitu. Samozřejmě jsem připraven se s ministrem Fülem kdykoliv podělit o své zkušenosti.

 

 

Vladimír Špidla

Komisař pro zaměstnanost a sociální věci

 

 

Zdroj: Zastoupení Evropské komise v ČR


Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT
® MMB 11.11.2009. Poslední aktualizace: 11.11.2009 18:12