Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Evropský komisař pro vnitřní trh a služby Michel Barnier na pracovní návštěvě ČR

 

Dne 11. listopadu přicestuje do Prahy na jednodenní pracovní návštěvu Michel Barnier, člen Evropské komise odpovědný za oblast vnitřního trhu a služeb.

 

Cílem cesty je seznámit se s názory klíčových představitelů České republiky na různé aspekty vnitřního trhu a prodiskutovat návrhy Evropské komise v této oblasti.

 

Mezi projednávaná témata budou patřit zejména Akt o jednotném trhu, nařízení o patentu EU a další.

 

V průběhu pracovní návštěvy se evropský komisař Michel Barnier zúčastní například jednání s ministrem financí ČR Miroslavem Kalouskem, ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kocourkem, předsedou vlády ČR Petrem Nečasem či guvernérem České národní banky Miroslavem Singerem.

 

V rámci programu se komisař Barnier setká rovněž se zástupci podnikatelských svazů a vystoupí na semináři věnovaném problematice vnitřního trhu.

 

Akt o jednotném trhu, který formou sdělení představila Evropské komise koncem října, si klade za cíl povzbudit hospodářský růst a konkurenceschopnost EU a současně dosáhnout pokroku v sociální oblasti. Dokument obsahuje 50 návrhů, jak zajistit lepší fungování jednotného trhu, které by měly být zavedeny do roku 2012.

 

 

Více informaci o Aktu o jednotném trhu je k dispozici zde.

 

 

 

Zdroj: Zastoupení Evropské komise v ČR

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 11.11.2010. Poslední aktualizace: 11.11.2010 14:00
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno