Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Martin Schulz vyjádřil podporu mírovému procesu v Kolumbii

 4. listopadu navštívil Evropský parlament kolumbijský prezident Juan Manuel Santos Calderón. Cílem jeho několikadenní cesty po Evropě je získat politickou podporu a finanční pomoc pro mírová jednání s povstalci z revolučních ozbrojených sil Kolumbie. Kolumbijský prezident se setkal s předsedou Evropského parlamentu Martinem Schulzem a s poslanci Výboru pro zahraniční věci. Schulz vyjádřil mírovému procesu v Kolumbii plnou podporu.

 

"Při Vašem úsilí o dosažení mírové dohody můžete počítat s tím, že Evropský parlament bude stát při Vás," řekl kolumbijskému prezidentovi předseda Evropského parlamentu Martin Schulz. "Můžete počítat s naší solidaritou při hledání řešení, které by možná mohlo být modelem pro smiřování po konfliktech v dalších částech světa," dodal.

 

"V našem mírovém procesu jsme hledali podporu Evropy a já Vám velmi děkuji za podporu, které se nám dnes dostalo," řekl kolumbijský prezident Juan Manuel Santos Calderón. "Evropa světu ukázala, že je možné nechat válku za sebou a budovat mír. Teď je řada na Kolumbii," prohlásil.

 

 

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 18.11.2014. Poslední aktualizace: 18.11.2014 12:52
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno