Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Konference "Krok vpřed" pro ženy v politice v arabském světě

 

"Krok vpřed pro ženy" – tak zní název konference, kterou 5. listopadu v Evropském parlamentu hostí Výbor pro práva žen a rovnost pohlaví. Konferenci spoluorganizuje Agentura OSN pro genderovou rovnost a posílení postavení žen a Evropská komise. Poslanci Evropského parlamentu během ní budou společně s poslankyněmi parlamentů osmi arabských zemí diskutovat o tom, jak zajistit účinnou účast žen v politickém životě a rozhodování. Konferenci můžete sledovat živě na našich webových stránkách.

 

V parlamentech evropských zemí drží ženy v průměru 24,9 % mandátů, v parlamentech arabských zemí je to 15,9 % mandátů. Aby se politické, ale i ekonomické postavení žen v obou regionech posílilo, je potřeba ještě hodně práce. Ve středu se v Evropském parlamentu o své zkušenosti podělí současné i bývalé poslankyně zEgypta, Maroka, Jemenu, Palestiny, Alžírska, Jordánska, Tuniska a Bahrajnu.

 

Konferenci "Krok vpřed pro ženy" slavnostně zahájí předseda Evropského parlamentu Martin Schulz, výkonná ředitelka Agentury Organizace spojených národů pro genderovou rovnost a posílení postavení žen (UN Women) Phumzile Mlambo-Ngcuka a šéf Ředitelství pro sousedství v Generálním ředitelství Evropské komise pro rozvoj a spolupráci Dr. Michael Köhler.

 

Během konference si účastníci připomenou i 30 let od vzniku Výboru pro práva žen v Evropském parlamentu.

 

Konference je součástí programu "Krok vpřed pro ženy". Jedná se o společný regionální program Evropské unie a UN Women pro jižní Středomoří, který byl zahájen v říjnu 2012. Jeho cílem je podpora iniciativ, které zajistí aktivní zapojení žen do rozhodování a posílení jejich ekonomické situace.

 

 

 

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 18.11.2014. Poslední aktualizace: 18.11.2014 12:52
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno