Do 12. listopadu probíhá největší vědecký festival v ČR!


Vytištěno 22.10.2020 22:53 ze stránek www.euinfo.cz:
http://www.euinfo.cz/index.php?nav01=8489&nav02=8497&mes=11&rok=2016&nav03=10001338

 

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice, který zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory.

 
Festival oslovuje studenty středních škol, pro které jsou připraveny především přednášky a exkurze v dopoledních hodinách. Odpolední, podvečerní a doprovodné programy jsou pak určeny na širokou veřejnost. 
 
Týden vědy a techniky AV ČR koordinuje Odbor popularizace vědy a marketingu Střediska společných činností AV ČR, v. v. i. Na organizaci festivalu se podílí všechna pracoviště Akademie věd ČR.
 

 

Zdroj: Pixabay

 

Letošní, šestnáctý ročník, který bude zahájen v úterý 1. listopadu a skončí v neděli 13. listopadu, se ponese v duchu motta „Za hranice známého“. Část programu je věnována mj. vesmíru. Týden vědy a techniky AV ČR nabídne i dny otevřených dveří, do kterých se zapojují všechna pracoviště Akademie věd ČR. Novinkou je letos speciální program, který vedle netradičních workshopů zahrnuje i komentované prohlídky, pozorování ptactva či Slunce nebo divadelní hry.
 
Program pro Jihomoravský kraj zde.
 
Vstup na všechny akce je zdarma.

 

 

Zdroj: Týden vědy a techniky AV ČR

 

 

 

 

 

 


Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT
® MMB 5.11.2016. Poslední aktualizace: 5.11.2016 13:09