Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Myslet na energii znamená myslet na budoucnost

Životní prostředí 

V době, kdy začíná docházet k pokroku na cestě k plnění cílů Kjótského protokolu, musí EU učinit klíčová rozhodnutí v oblasti energetiky, aniž by se však vzdala svých hospodářských a environmentálních cílů.

 

Evropané čelí opravdové výzvě pro celou společnost: hledají způsob, jak sladit energetickou bezpečnost, boj proti změně klimatu, ochranu životního prostředí, hospodářský růst a zaměstnanost. EU neopomíjí žádnou z možných odpovědí na tuto výzvu - od nových technologií, přes podnikatelskou sféru až po jadernou energii.

 

Na několik příštích desetiletí si stanovila jasné cíle v oblasti emisí skleníkových plynů, obnovitelných zdrojů energie a energetické účinnosti. Těchto cílů dosahuje právními nástroji a vývojem nové generace energetických technologií. Určité možnosti jsou k dispozici, avšak v důsledku nedostatku finančních prostředků, pracovníků a struktur pro výzkum se využívají nedostatečně. Proto Komise vypracovala rozsáhlý strategický plán pro energetické technologie nazvaný  „plán SET" English.

 

Celý článek si můžete přečíst zde:

 

Zdroj informací: Evropská komise

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 3.12.2007. Poslední aktualizace: 3.12.2007 16:22
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno