Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Varování před podvody

 

Obdržíte-li e-mail nebo dopis, v němž se tvrdí, že „Vás správní rada Evropské unie vybrala jako jednoho z konečných příjemců grantu/daru v hotovosti určeného na váš osobní, vzdělávací a podnikatelský rozvoj (financování malých a středních podniků)", nenechte se oklamat. Je to podvod.

 

Názvy zastoupení Evropské komise a Evropská unie se běžně používají z falešných důvodů, obvykle s cílem získat od jednotlivců peníze v souvislosti s mezinárodními finančními převody.

 

Bude-li Vám někdo v e-mailu nebo telefonním hovoru tvrdit jménem zastoupení Evropské komise, že musíte zaplatit nějaký poplatek, tak s ním, prosím, nevstupujte do písemného styku.

 

Tyto e-maily, údajně zasílané zastoupením Evropské komise, a telefonní hovory údajných pracovníků zastoupení jsou dílem podvodníků snažících se Vás oklamat a přimět, abyste jim poskytli peníze nebo své osobní a bezpečnostní údaje, které pak využívají k zadávání plateb z vašeho účtu na účet jejich.

 

Další informace o takových podvodech najdete na těchto internetových stránkách: http://www.policie.cz/clanek/pozor-na-podvodne-emaily.aspx

http://www.bezpecnyinternet.cz/poradna/

http://www.hoax.cz/cze/.

 

Zastoupení Evropské komise nikdy nežádá o peníze e-mailem.

 

 

Zdroj: Zastoupení Evropské komise v ČR

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 19.12.2011. Poslední aktualizace: 19.12.2011 17:34
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno