Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Národní základna humanitární pomoci pomáhá při uprchlické krizi

Výstupy projektu Národní základna humanitární pomoci podpořeného Integrovaným operačním programem jsou využívány také v souvislosti s uprchlickou krizí. V nedávné době s využitím kapacit Národní základny humanitární pomoci byla vyslána humanitární pomoc pro nouzové ubytování uprchlíků do Makedonie, Slovinska, Chorvatska či Maďarska. Jednalo se převážně o stany s vybavením (Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko, Makedonie) či samostatné topné soustavy (Maďarsko).

 

 

Zdroj: ceskatelevize.cz

 

Materiál pro humanitární pomoc byl v Národní základně humanitární pomoci soustředěn, připraven a naložen na automobily, kterými Národní základna humanitární pomoci disponuje, a těmito automobily byl přepraven na místo určení. Samotná humanitární pomoc, tj. stany či kamna, nejsou součástí výstupů projektu Národní základna humanitární pomoci.
 
Národní základna humanitární pomoci se nachází v obci Zbiroh a jejím hlavním úkolem je centralizovat organizaci příjmu a poskytování humanitární (věcné a technické) pomoci poskytnuté zahraničními dárci České republice nebo Českou republikou příjemcům v zahraničí. Národní základna humanitární pomoci umožňuje Hasičskému záchrannému sboru České republiky poskytnutou humanitární pomoc efektivně přijímat, organizovat její urychlené převzetí, roztřídit, uskladnit, skladovat po nezbytnou dobu, připravit k expedici a expedovat v rámci České republiky nebo do státu Evropské unie či jinam do světa, kde jí bude zapotřebí.
 

Projekt Národní základna humanitární pomoci byl v letech 2009 – 2010 realizován se spolufinancováním z Integrovaného operačního programu. Celkové náklady na projekt 84,9 milionu korun, z toho příspěvek Evropské unie činil 52,8 milionu korun. Předmětem projektu bylo vybudování Národní základny humanitární pomoci (vytvoření min. 2 500 m2 skladových a manipulačních ploch) a pořízení nezbytné dopravní a manipulační techniky a dalšího vybavení základny. V listopadu 2015 oslavila Národní základna humanitární pomoci výročí pěti let činnosti.

Zdroj: strukturalni-fondy.cz

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 10.12.2015. Poslední aktualizace: 10.12.2015 11:25
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno