Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

EU představuje plány pro přiměřené, spolehlivé a udržitelné důchody

 

Důchody jsou dnes hlavním zdrojem příjmu přibližně jedné čtvrtiny obyvatel EU a odkázány na ně budou ve svém pozdějším věku i mladší generace obyvatel Evropy. Miliony osob budou ve stáří vystaveny chudobě, pokud v Evropě nebude řešena otázka přiměřených důchodů nyní i v budoucnu.

 

Aktivní stárnutí - ilustrační fotoEvropa rovněž stárne, neboť lidé se dožívají vyššího věku a mají rovněž méně potomků. Již od příštího roku se počet osob ve věkové kategorii pracujících v EU začne snižovat. Důchody vystavují národní rozpočty zvýšeným finančním tlakům, což finanční a hospodářská krize ještě zesiluje. Aby toto úsilí podpořila, zveřejnila Evropská komise bílou knihu o přiměřených, spolehlivých a udržitelných důchodech.

 

Kniha rozebírá možnosti EU a členských států při řešení problémů v důchodových systémech. Navrhuje celou škálu iniciativ, jež napomohou vytvořit optimální podmínky pro to, aby lidé, kteří jsou schopni pracovat déle, mohli této příležitosti využít.

 

Důsledkem bude zlepšení rovnováhy mezi časem stráveným v práci a v důchodu. Tyto iniciativy rovněž zajistí, aby si lidé při svém přestěhování do jiné země mohli zachovat svá důchodová práva. Napomohou lidem k tomu, aby si mohli na svůj důchod naspořit více finančních prostředků, a zajistí, že budou dodrženy přísliby týkající se poskytování důchodů.

 

Celá zpráva zde.

 

Zdroj: Zastoupení EK v ČR

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 17.2.2012. Poslední aktualizace: 17.2.2012 13:19
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno