Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Evropa na rozhlasových vlnách

Síť celostátních a regionálních rozhlasových stanic z celé EU bude společně vyrábět a vysílat zpravodajské pořady o událostech v unii.

Od dubna tohoto roku bude na popud komisařky pro komunikaci DeutschEnglishfrançaissvenska Margot Wallströmové několik rádií vysílat každý den pořady se zprávami, analýzami, názory a diskuzemi o událostech v EU. Podle odhadů osloví tyto programy přibližně 19 milionů lidí v unii a dalších 30 milionů ve zbytku světa.

„Snažím se vždy najít nové způsoby, jak umožnit, aby co největší počet Evropanů měl přístup k objektivním a vyváženým informacím o událostech v EU," uvedla Margot Wallströmová. I když je nová síť financována z prostředků Komise, bude redakčně úplně nezávislá.

Zpočátku budou pořady vysílány v 10 jazycích - v němčině, francouzštině, angličtině, španělštině, polštině, bulharštině, řečtině, maďarštině, portugalštině a rumunštině. Jejich počet se postupně rozroste až na 23 jazyků a do roku 2013 by se projektu měla z každého členského státu účastnit alespoň jedna rozhlasová stanice.

 

Síť, kterou řídí Deutsche Welle a Radio France International, již zahrnuje 16 stanic z EU, k nimž dále patří například PolskieRadio, Punto Radio, Radio Netherlands a Radio Slovenia International  

 

Od července 2008 budou také k dispozici související internetové stránky, ze kterých si budete moci stahovat podcasty svých oblíbených programů a získávat další informace.

Více o komunikační politice EU danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska

 

Zdroj: Evropská komise

 

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 4.3.2008. Poslední aktualizace: 4.3.2008 09:59
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno