Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Evropané jsou nakloněni regionální politice

Regionální politika 

Z průzkumu vyplývá, že Evropané vnímají regionální politiku EU pozitivně, chtěli by však, aby si kladla odvážnější cíle.

 

Je velmi pravděpodobné, že regionální politika DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski EU zanechala stopy i ve vašem regionu. Určitě nemusíte hledat daleko - může to být nová dálnice, železniční trať nebo most. Regionální politika, která představuje více než třetinu rozpočtu EU, financuje několik tisíc projektů zaměřených na obnovu evropských regionů.

 

Z nejnovějšího průzkumu eurobarometr vyplývá, že ji Evropané obecně schvalují a vítají změny, které tato politika v jejich regionech přináší. Podle sedmi z deseti respondentů, kteří o její existenci vědí, jsou výsledky politiky pozitivní.

 

Není žádným překvapením, že politiku znají nejlépe lidé v zemích, ve kterých nejvíce pomáhá. O existenci politiky vědí dvě třetiny respondentů ze Slovinska (66 %), Litvy (65 %) a Irska (64 %). Pouze třetina respondentů znala tuto politiku v Bulharsku (35 %), na Kypru (35 %) a v Nizozemsku (30 %).

 

Celý článek si přečtěte zde.

 

Zdroj: Evropská komise

 

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 10.3.2008. Poslední aktualizace: 10.3.2008 13:21
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno