Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

EP dává zelenou Evropskému technologickému institutu

Evropský parlament

 

EP dnes podpořil společný postoj Rady k vytvoření Evropského technologického institutu (EIT). Jeho úkolem bude hledat řešení na globální otázky, jako je změna klimatu, obnovitelné energie či nová generace informačních a komunikačních technologií. EIT by mohl na základě dosažené dohody zahájit svou činnost již v létě tohoto roku. Díky revizi víceletého finančního rámce na období 2007-2013 poskytne Společenství na financování EIT částku ve výši 308,7 mil. EUR.


Drtivá většina poslanců Evropského parlamentu hlasovala proti pozměňovacímu návrhu, kterým měl být zamítnut společný postoj Rady. Této dohody bylo dosaženo na základě jednání se zpravodajem EP, Reinem PAASILINNOU (PSE, FI), který vítá dosažený kompromis, jenž z velké části zohledňuje pozměňovací návrhy Parlamentu z prvního čtení.
 
Dohoda s Radou je vítězstvím pro Parlament", uvedl zpravodaj, a dodal v této souvislosti, že „kompromis zdůrazňuje úlohu inovací. Inovace jsou oblastí, v níž jsme měli značné zpoždění: naši nejlepší studenti a vědečtí pracovníci nemohou těžit z výsledků své práce z toho prostého důvodu, že výsledky jejich bádání nejsou konkretizovány v podobě výrobků".

 

Celý článek si přečtěte zde.

 

Zdroj: Evropský parlament

 

 

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 11.3.2008. Poslední aktualizace: 11.3.2008 16:36
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno