Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Nebe bez hranic

 

Zrušení hraničních kontrol na letištích mezi většinou zemí EU a odstranění omezení transatlantických letů zahajuje novou éru letecké dopravy v Evropě.

 

Jen několik měsíců poté, co se tzv. schengenský prostor DeutschEnglishfrançais (oblast bez hraničních kontrol) rozšířil o devět zemí, byly odstraněny též kontroly na letištích (30. března 2008).

Ať cestujete letadlem, po moři či po zemi, hraniční kontroly mezi zúčastněnými 24 státy jsou nyní minulostí. A návštěvníkům ze zemí mimo EU DeutschEnglishfrançais, na které se vztahuje vízová povinnost, stačí jedno vízum pro všechny tyto země.

 

Létání se však nezjednodušuje jen na této straně Atlantiku. V platnost totiž vstoupila tzv. dohoda o otevřeném nebi Englishfrançais mezi EU a Spojenými státy. Očekává se, že tato dohoda podepsaná 30. dubna 2007, kterou se ruší omezení letů na trhu představujícím 60 % světové letecké dopravy, jen za prvních pět let přinese spotřebitelům úsporu více než 15 miliard eur a povede k vzniku 80 000 nových pracovních míst v EU a USA.

 

Celý článk si přečtěte zde.

 

Zdroj: Evropská komise

 

 

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 31.3.2008. Poslední aktualizace: 31.3.2008 14:50
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno