Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Evropští úředníci se již potřetí zúčastní projektu „Zpátky do školy“ – tentokrát se vypraví do škol ve Slovinsku.

Více než 100 slovinských úředníků EU včetně komisaře pro vědu a výzkum Janeze Potočnika navštíví 31. března své bývalé školy po celém Slovinsku, aby se se studenty podělili o zkušenosti nabyté v evropských institucích.

 

Zopakují tak úspěšný projekt svých německých a portugalských kolegů, kteří se do svých škol vypravili v loňském roce. Iniciativu zahájila německá kancléřka Angela Merkelová v lednu 2007, na začátku německého předsednictví EU, s cílem informovat studenty o fungování EU a o programech, které by je mohly zajímat, jako například Leonardo da Vinci DeutschEnglishfrançais , Erasmus DeutschEnglishfrançais , Mládež v akci English a Evropská dobrovolná služba.

 

Generální ředitelství Evropské komise pro vzdělávání a kulturu rovněž představí program spolupráce škol Comenius DeutschEnglishfrançais , který se zaměřuje na zvyšování kvality vzdělávání, posilování vazeb mezi evropskými zeměmi a podporu mobility a studia jazyků. Cílem programu je do roku 2013 zapojit do aktivit spolupráce ve vzdělávání alespoň 3 miliony žáků.

 

Projekt „Zpátky do školy", kterého se v Německu zúčastnilo 35 000 studentů, v Portugalsku 208 škol a nyní ve Slovinsku se do něj zapojí 79 škol, má velmi příznivý ohlas. Další podobná akce se uskuteční již 14. dubna v Nizozemsku.

Více o návštěvách slovinských škol slovenščina (sl)

 

Zdroj: Evropská komise 

 

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 31.3.2008. Poslední aktualizace: 31.3.2008 15:03
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno