Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Pozvánka na seminář s ředitelem Evropského úřadu pro výběr personálu (EPSO)

European Personnel Selection Office

 

V pondělí 16. března od 9:00 - 10:30 hodin se v prostorách FSV UK uskuteční přednáška ředitele Evropského úřadu pro výběr personálu (EPSO) pana Davida Bearfielda na téma Výběrová řízení do institucí EU a plánované změny. Úřad EPSO v současnosti prochází celkovou restrukturalizací a stejně tak výběrová řízení zcela změní svůj profil.

Nově budou založena na schopnostech uchazečů, nikoliv na znalostech historie EU. Dále se zkrátí délka výběrových řízení.

 

 
 

 

Seminář je určen všem, kteří uvažují o možnosti pracovat v některé z institucí EU ať již v Bruselu, na delegacích Evropské Komise či v agenturách EU v různých místech Evropy.

Hlavní cílovou skupinou jsou především studenti vysokých škol, kteří díky různým studijním programům v zahraničí znají výborně cizí jazyky, pohyb v multikulturním prostředím pro ně není problémem a práce v institucích EU je pro ně často velkou výzvou. Kromě studentů je zde stále velká část veřejnosti, která o práci v evropských institucích uvažuje, avšak nemá dostatek informací a váhá.

Součástí semináře bude i diskuse se současnými českými zaměstnanci Evropské komise, kteří již mají s výběrovými řízeními a prací v EU své zkušenosti, o které se s účastníky rádi podělí.

ČR má zájem na tom, aby počet a struktura českých úředníků v evropských institucích odpovídala "váze" ČR v EU, přičemž možnost významnějším způsobem situaci ovlivnit je v podstatě jen do konce tzv. přechodného období, tj. do 31. 12. 2010, kdy skončí platnost výjimky vyhlašování výběrových řízení pouze pro nové členské státy EU. Odpovídající zastoupení českých úředníků v institucích EU je důležitou střednědobou prioritou ČR.

 

Více informací o přednášce zde: http://www.mzv.cz/public/59/dc/8f/320822_123506_EPSO_pozvanka_final.doc

 

Zdroj: Zastoupení Evropské komise

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 11.3.2009. Poslední aktualizace: 11.3.2009 17:22
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno