Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Začala reorganizace procesu výběru úředníků.

 Evropská komise

 

Chtěli byste pracovat pro Evropskou unii? Dříve než vyplníte přihlášku, vyzkoušejte si některý ze vzorových testů, které Evropský úřad pro výběr personálu (EPSO) nabízí.

Tyto testy jsou k dispozici na nových internetových stránkách úřadu EPSO DeutschEnglishfrançais, kde rovněž naleznete zjednodušenou přihlášku a můžete využít asistence online. Poprvé jsou na stránkách rovněž k dispozici oznámení o připravovaných konkurzech ve všech 23 úředních jazycích EU.

 

Vylepšené stránky jsou prvním krokem v úsilí zlepšit způsob výběru pracovníků pro evropské instituce. EPSO doufá, že díky změně metodologie se urychlí proces podávání přihlášek a výběru a na seznam úspěšných kandidátů se dostanou lidé s vyšší kvalifikací a více zkušenostmi.

 

O práci v evropských institucích se každoročně ucházejí desítky tisíc lidí. Patří k nim tlumočníci, překladatelé, právníci, asistenti i administrativní pracovníci. Celý proces je zdlouhavý - začíná řadou testů a může trvat jeden až dva roky. To může uchazeče odradit, což instituce EU coby případné zaměstnavatele znevýhodňuje.

 

„Uvědomujeme si, že se o ty nejtalentovanější, nejlepší kandidáty musí bojovat, a proto jsme odhodláni proces výběru zrychlit, usnadnit a více se zaměřit na to, jak uchazeče přilákat a jak je vybírat," vysvětluje důvod změn ředitel úřadu EPSO David Bearfield.

V současné době se přepracovávají výběrové testy. Od roku 2010 již nebude přikládána taková důležitost tomu, zda se uchazeči budou schopni naučit velký objem všeobecných údajů a čísel týkajících se historie EU. Mnohem důležitější bude, jaké prokáží odborné schopnosti a zkušenosti. Dojde ke změně a zkrácení harmonogramu výběrových řízení tak, aby se konkurzy konaly v ročních cyklech. Výběr bude rovněž mnohem rychlejší (pět až devět měsíců).

 

Pracujte pro EU

 Další informace na toto téma

Zdroj: Evropská komise

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 11.3.2009. Poslední aktualizace: 11.3.2009 17:31
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno