Začala reorganizace procesu výběru úředníků.


Vytištěno 1.12.2020 00:10 ze stránek www.euinfo.cz:
http://www.euinfo.cz/index.php?nav01=8489&nav02=8497&mes=3&rok=2009&nav03=14713

 Evropská komise

 

Chtěli byste pracovat pro Evropskou unii? Dříve než vyplníte přihlášku, vyzkoušejte si některý ze vzorových testů, které Evropský úřad pro výběr personálu (EPSO) nabízí.

Tyto testy jsou k dispozici na nových internetových stránkách úřadu EPSO DeutschEnglishfrançais, kde rovněž naleznete zjednodušenou přihlášku a můžete využít asistence online. Poprvé jsou na stránkách rovněž k dispozici oznámení o připravovaných konkurzech ve všech 23 úředních jazycích EU.

 

Vylepšené stránky jsou prvním krokem v úsilí zlepšit způsob výběru pracovníků pro evropské instituce. EPSO doufá, že díky změně metodologie se urychlí proces podávání přihlášek a výběru a na seznam úspěšných kandidátů se dostanou lidé s vyšší kvalifikací a více zkušenostmi.

 

O práci v evropských institucích se každoročně ucházejí desítky tisíc lidí. Patří k nim tlumočníci, překladatelé, právníci, asistenti i administrativní pracovníci. Celý proces je zdlouhavý - začíná řadou testů a může trvat jeden až dva roky. To může uchazeče odradit, což instituce EU coby případné zaměstnavatele znevýhodňuje.

 

„Uvědomujeme si, že se o ty nejtalentovanější, nejlepší kandidáty musí bojovat, a proto jsme odhodláni proces výběru zrychlit, usnadnit a více se zaměřit na to, jak uchazeče přilákat a jak je vybírat," vysvětluje důvod změn ředitel úřadu EPSO David Bearfield.

V současné době se přepracovávají výběrové testy. Od roku 2010 již nebude přikládána taková důležitost tomu, zda se uchazeči budou schopni naučit velký objem všeobecných údajů a čísel týkajících se historie EU. Mnohem důležitější bude, jaké prokáží odborné schopnosti a zkušenosti. Dojde ke změně a zkrácení harmonogramu výběrových řízení tak, aby se konkurzy konaly v ročních cyklech. Výběr bude rovněž mnohem rychlejší (pět až devět měsíců).

 

Pracujte pro EU

 Další informace na toto téma

Zdroj: Evropská komise


Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT
® MMB 11.3.2009. Poslední aktualizace: 11.3.2009 17:31