Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Putovní výstava návrhů log českého předsednictví v Radě EU

Během českého předsednictví v Evropské Unii probíhá putovní výstava grafických návrhů log českého předsednictví. Cílem výstavy je představit veřejnosti průřez návrhů zaslaných do veřejné soutěže vyhlášené 24. července 2007. Na výstavních panelech je možné shlédnout práce profesionálních grafiků, kteří postoupili do druhého kola soutěže až po dětské práce.

 

 

V návrzích se objevují symboly srdce, list lípy, lev, trikolóra či mapa Evropské unie, apod. Výstava může překvapit i pestrostí návrhů. Pro výstavu byly využity originály návrhů, které byly vyvedeny na různých druzích podkladů s různou barevností a velikostí. Určitá nesourodost výstavy umocní zážitek a přibližuje návštěvníkům rozmanitost návrhů, ze kterých bylo finální logo vybráno.

 

Výstava představuje průřez grafickými návrhy loga českého předsednictví, které se dostaly do užšího výběru soutěže o návrh loga českého předsednictví v Radě EU. Celkem bylo do soutěže doručeno 402 návrhů od profesionálních grafiků, designerů, studentů grafických oborů, tak i široké veřejnosti. Představení návrhů log českého předsednictví již proběhlo v Hlavním městě Praha a v několika regionech za spolupráce s příslušnými Eurocentry (České Budějovice, Plzeň, Ústí nad Labem, Karlovy Vary). V současné době je možné výstavu shlédnout v Liberci a to až do 27. března 2009 v prostorách Eurocentra Liberce. Grafické návrhy log českého předsednictví budou dále putovat do Hradce Králové (30. 3. - 9. 4.), Ostravy (10. - 24. 4.), Olomouce (27. 4. - 7. 5.), Zlína (11. - 22. 5.), Brna (25. 5. - 4. 6.), Jihlavy (5. - 19. 6.) a Pardubic (22. - 30. 6.).

 

Zdroj: Evropská komise

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 26.3.2009. Poslední aktualizace: 26.3.2009 11:33
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno