Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Zahájení kampaně "Víte, co pro vás může sociální Evropa udělat?"

Zaměstnanost v EvropěZcela nový cirkus otevře dnes své šapitó na náměstí Republiky v Praze. Bude zde totiž zahájena česká část celoevropské kampaně „Co sociální Evropa může udělat pro vás", která seznamuje občany členských států s přínosem Evropské unie v oblasti zaměstnanosti a sociální politiky.

 

Pražská zastávka kampaně bude dnes slavnostně zahájena v 18:00 za účasti Vladimíra Špidly, člena Evropské komise odpovědného za oblast zaměstnanosti, sociálních věcí a rovných příležitostí, a zástupců ministerstva práce a sociálních věcí České republiky. Humorná kampaň z cirkusového prostředí si klade za cíl zvýšit informovanost o sociálních politikách EU v roce 2009.

 

Zejména v čase, kdy se často hovoří o hospodářském útlumu a stoupající nezaměstnanosti, bude tato akce přínosem pro všechny, kdo se chtějí blíže seznámit s výhodami, které přinášejí politiky EU např. v oblastech odstraňování bariér pracovní mobility, boje proti sociálnímu vyloučení a chudobě, podpory rovnosti žen a mužů či podpory pracovních příležitostí v každém věku.

 

Každodenní výhody přináší mnoho politik EU v oblasti zaměstnanosti, sociálního zabezpečení a rovných příležitostí především těm, kdo v Unii pracují či si zde práci hledají. Například portál pracovní mobility EURES poskytuje potřebné informace lidem, kteří chtějí žít a pracovat v jiné evropské zemi. Prostředky z Evropského sociálního fondu každoročně uhradí rekvalifikaci devíti milionům lidí, a zvýší jim tak šanci při hledání práce.

 

Celý článek čtěte zde.

Zdroj: Zastoupení Evropské komise v ČR

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 26.3.2009. Poslední aktualizace: 26.3.2009 12:21
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno