Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Počítač vás nekousne!

Evropský týden e-dovedností

Letos poprvé organizuje EU týden e-dovedností.

 

Moderní technologie mají zásadní význam pro konkurenceschopnost EU. Vědomosti z této oblasti vám mohou otevřít cestu k zajímavému zaměstnání v dynamickém prostředí.

Internet a související nové technologie změnily náš život revolučním způsobem. Nedávný průzkum nicméně ukázal, že v roce 2005 stále ještě více než třetina Evropanů nevěděla o informačních technologiích vůbec nic.

 

Tento problém se sice týká především starších lidí, ale kromě toho i přes 10 % osob ve věku 16-24 let přiznalo, že jejich znalosti z této oblasti jsou nulové. Mladí navíc ztrácejí o studium informačních a komunikačních technologií zájem, což zapříčiňuje, že je v tomto odvětví nedostatek kvalifikovaných pracovních sil.

 

Tyto technologie, pro které se vžila zkratka ICT, jsou dnes potřeba ve všech hospodářských odvětvích. Zvyšují výkonnost podniků a jsou zdrojem inovací a vyšší produktivity obecně. Evropská unie proto potřebuje pro tuto oblast kvalifikované odborníky, aby byla i nadále konkurenceschopná a přitahovala investice.

Evropská komise proto v roce 2007 přijala akční program s cílem dovednosti v oblasti ICT dlouhodobě rozvíjet. V současné době probíhá propagační kampaň, v jejímž rámci jsou studenti, mladí odborníci a pracovníci malých a středních podniků informováni o potenciálu, který tyto technologie skýtají. Tuto kampaň završí právě evropský týden e-dovedností, který se koná od 1. do 5 března.

 

Akcí, které se v rámci evropského týdne po celé Unii pořádají, se podle odhadů zúčastní okolo 300 000 osob. Evropská komise u této příležitosti představí výsledky souvisejícího akčního programu. Moderní technologie budou mít rovněž velmi důležité místo v připravované evropské hospodářské strategii Evropa 2020, jež má kromě jiného Unii dovést k růstu šetrnému k životnímu prostředí, jež bude založen na znalostech a inovacích.

Více informací o evropském týdnu e-dovedností

E-dovednosti pro 21. století DeutschEnglishfrançais

Související odkazy

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 2.3.2010. Poslední aktualizace: 2.3.2010 14:28
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno