Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Vítězem národního kola soutěže Ceny Karla Velikého 2014 je projekt iForum

 

iForum (http://iforum.cuni.cz/), časopis Univerzity Karlovy, získal první cenu v národním kole Ceny Karla Velikého pro mladé Evropany v roce 2014. Cena Karla Velikého každoročně hodnotí projekty, které podporují společný smysl pro vytváření evropské identity a integrace mezi mladými lidmi.

 

Cena Karla Velikého pro mladé Evropany, na které se podílí Evropský parlament a Mezinárodní nadace Karla Velikého v Cáchách, se uděluje projektům mladých lidí ve věku od 16 do 30 let. Vítězné projekty by měly sloužit jako vzor pro mladé žijící v Evropě a měly by nabízet praktické příklady Evropanů žijících spolu jako jedna komunita. Výměnné programy pro mládež, umělecké a internetové projekty s evropským rozměrem jsou mezi oceněnými projekty z minulých ročních.

 

Evropská porota 10. dubna 2014 vybere z 28 národních vítězných projektů ze všech členských států EU tři vítězné projekty, které získají finanční prostředky ve výši 5 000 €, 3 000 € a 2 000 €. Kromě toho obdrží pozvání k návštěvě Evropského parlamentu v Bruselu nebo Štrasburku na podzim.

 

Zástupci národních vítězných projektů budou pozváni nejen na slavnostní ceremoniál předání Ceny Karla Velikého pro mladé v květnu 2014, ale také na udílení Mezinárodní ceny Karla Velikého města Cáchy, která se koná o dva dny později, v průběhu jejich čtyřdenního výletu do Cách.

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 12.3.2014. Poslední aktualizace: 12.3.2014 11:00
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno