Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Evropská komise přijala nová opatření ohledně leteckých společností uvedených na černé listině

 

Evropská komise přijala nová opatření ohledně leteckých společností uvedených na černé listině

 

Dva roky po vytvoření prvního seznamu Společenství uvádějícího letecké dopravce, kteří nesmějí provozovat leteckou dopravu v Evropské unii, přijala Evropská komise sedmou aktualizaci „černé listiny". Zakazuje veškerý provoz dalších ukrajinských aerolinií (Ukraine Cargo Airways) a rovněž i konžského provozovatele Hewa Bora Airways. Současně Komise bedlivě sleduje postup při zavádění nápravných opatření u provozovatelů jako Mahan Air z Íránu, TAAG Angola Airlines a všech indonéských provozovatelů, z nichž v této fázi všichni zůstávají na seznamu. Jacques Barrot, místopředseda Komise zodpovědný za dopravu, řekl: „Závěr je jasný: ty státy nebo aerolinie, které nebudou účinně řešit bezpečnostní nedostatky, budou zařazeny na seznam. Cílem však není jen zjistit bezpečnostní problémy, nýbrž je také řešit. Komise povede i nadále intenzivní dialog se státy, jejich orgány civilního letectví a aeroliniemi, aby zajistila, že dosáhnou přijatelné úrovně letecké bezpečnosti na udržitelném základě." Nový seznam nahrazuje předchozí a je již k nahlédnutí na internetvých stránkách Komise (http://ec.europa.eu/transport/air-ban/).

 

Touto aktualizací byly po Volare a Ukrainian Mediterranean Airlines na seznam přidány třetí ukrajinské aerolinie Ukraine Cargo Airways. Komise tak ukrajinské úřady jednoznačně vyzývá k účinnějšímu prosazování bezpečnostních standardů.

 

Konžský provozovatel Hewa Bora mohl doposud podle zvláštního ujednání provozovat jediné letadlo. Platnost ujednání však skončila a veškerý provoz této společnosti je zakázán. To je ostatně i případ všech dalších dopravců, kteří mají povolení v Demokratické republice Kongo, jimž byl zakázán provoz od prvního seznamu Společenství. Uvedený seznam byl vypracován v březnu roku 2006.

 

Celý článek si přečtěte zde.

 

Zdroj: Europa press release

 

 

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 14.4.2008. Poslední aktualizace: 14.4.2008 12:56
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno