Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Evropská komise pořádá veřejné slyšení o mnohojazyčnosti

Evropská komise 

 

Evropská komise pořádá 15. dubna veřejné slyšení o tom, jaké místo v EU zaujímají a jakou úlohu hrají jazyky.

 

Veřejné slyšení, které se koná v přednáškovém centru Borschette, uzavírá rozsáhlou veřejnou konzultaci o mnohojazyčnosti, jež byla zahájena na konci minulého roku. Tato konzultace byla jedním z nejpopulárnějších průzkumů veřejného mínění o politikách Evropské unie, které kdy byly uskutečněny. Komise usiluje o přizpůsobování svých politik i činností v oblasti jazyků tak, aby odrážely skutečnou situaci v Evropské unii s jejími více než 450 miliony občanů a přibližně 60 různými mateřskými jazyky.

 

Konzultace probíhala on-line od září do listopadu roku 2007; k politikám Komise a jejím činnostem v oblasti mnohojazyčnosti se vyslovili soukromé osoby, podniky, odborné organizace i političtí činitelé. Konzultace vyvolala výjimečnou odezvu jak v rámci Evropské unie, tak za jejími hranicemi: sešlo se téměř 2 500 příspěvků ve všech 23 úředních jazycích. Respondenti pocházeli z 58 různých zemí.

 

Výsledky on-line konzultace jsou dnes představeny v rámci tohoto veřejného slyšení, které bude mít podobu otevřené debaty s Komisí o otázkách mnohojazyčnosti.

 

Celou zprávu naleznete zde.

 

 

Zdroj: Europa - Press Releases

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 18.4.2008. Poslední aktualizace: 21.4.2008 08:39
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno