Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Jaro Evropy 2009

 

Letošní kampaň Jaro Evropy, která si klade za cíl inspirovat školáky k účasti na aktivitách podporujících zvýšení informovanosti o evropských tématech, byla zahájena 25. března ve Štrasburku.

 

Projekt Jaro Evropy se koná každoročně a je organizován konsorciem European Schoolnet - sítí 31 ministerstev školství v Evropě - financovaným Evropskou komisí. Letošní projekt je zaštítěn mottem „Evropou hýbou nápady" a je propojen s Evropským rokem tvořivosti a inovací.

 

 

Do 30. června se ve školách v členských státech a v jiných evropských zemích včetně Norska, Bosny a Hercegoviny a Švýcarska pořádají různé aktivity.

 

Patří k nim například diskuze o Evropě s hostujícími osobnostmi, on-line besedy s komisaři a jinými významnými evropskými představiteli veřejného života, debaty, soutěže a jiné projekty, a to za účelem podnítit povědomí o evropských tématech. Mladí lidé jsou vybízeni k účasti na debatě o budoucnosti demokracie v Evropě.

 

Do projektu se doposud zapojilo více než 4000 škol využívajících informační zdroje zpřístupněné na webové stránce projektu, která je k dispozici ve 23 jazycích na internetové adrese:

 

www.springday2009.net

 

Přednášející, kteří mají zájem navštívit školu za účelem diskuze, se mohou přihlásit na internetové adrese:

 

http://www.springday2009.net/ww/cz/pub/spring2009/misc/back_to_school_apps.cfm

 

Na seznamu hostujících přednášejících již figurují jména více než třiceti členů Evropského parlamentu, tří evropských komisařů, několika zástupců národních a regionálních orgánů a také univerzitních profesorů, odborníků a absolventů univerzitního programu Erasmus.

 

 

Více informací: 

http://www.springday2009.net/ww/cz/pub/spring2009/homepage.htm

 

 

 

 Zdroj: Zastoupení Evropské komise v ČR

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 10.4.2009. Poslední aktualizace: 10.4.2009 17:14
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno