Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Komise dává zelenou financování modernizace železničních vozidel v České republice

Doprava v EvropěKomise dává zelenou financování modernizace železničních vozidel v České republice

Komise dnes odsouhlasila program podpory na pořízení a modernizaci železničních vozidel v České republice. Český stát vynaloží za období 2008 až 2013 v rámci tohoto programu 4,8 miliardy CZK (173 milionů EUR).

 

V České republice je stejně jako ve většině nových členských států průměrné stáří vozidel železniční osobní dopravy příliš vysoké. Program organizuje podporu na modernizaci železniční dopravy v rámci smluv o veřejné službě. Jeho realizací se rozhodujícím způsobem urychlí modernizace českých železničních vozidel a veřejná železniční přeprava se učiní přitažlivější než individuální automobilová doprava, jež často více znečišťuje životní prostředí.

 

Použitím kritérií stanovených platnou právní úpravou[1] Komise ověřila, že toto opatření je zcela přiměřené k tomu, aby se podpořila nezbytná modernizace železničních vozidel v České republice, a že nevede k nepřípustnému narušení hospodářské soutěže, které by poškozovalo hospodářské subjekty nezahrnuté do podpory. Rozhodnutí spadá do rozsáhlejší akce Komise zaměřené na upřednostnění modernizace železničních vozidel v Evropské unii. Komise právě dnes otevírá nové možnosti financování vagónů a lokomotiv v Pokynech Společenství ke státní podpoře železničním podnikům. (viz IP/08/674).

 

Zdroj: Press Release

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 6.5.2008. Poslední aktualizace: 6.5.2008 10:26
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno