Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Komise pořádá další ročník soutěže pro mladé překladatele

Studenti ze členských států EU mohou znovu změřit své překladatelské dovednosti v druhém ročníku soutěže „Juvenes Translatores" (mladí překladatelé), který Komise dnes zahajuje. Velký zájem a kladné reakce účastníků první soutěže, která probíhala loni a letos, přiměly Komisi k jejímu zopakování. Do nové soutěže, jež proběhne 27. listopadu 2008, se mohou od 1. září do 20. října 2008 hlásit všechny školy v EU.

 

„První soutěž byla úspěšnou propagací mnohojazyčnosti, ukázala, jak důležité je učit se jazykům, a zároveň posílila zájem o překladatelskou profesi, která je nesmírně důležitá, i když práce překladatelů často zůstává skryta", řekl Leonard Orban, komisař pro mnohojazyčnost. „Ohlasy, které jsme obdrželi od škol a účastníků potvrdily, že akce byla přínosná a že přesně splnila svůj cíl. Proto jsme se rozhodli uspořádat soutěž znovu."

 

Internetové stránky s informacemi o soutěži (http://ec.europa.eu/translatores) budou k dispozici ve 23 úředních jazycích EU od 9. května.

 

Poté bude z každého členského státu vybrán určitý počet škol, který odpovídá počtu hlasů, který má příslušný stát v Radě Evropské unie, vynásobenému dvěma (viz tabulka níže). Výběr bude náhodný. Každá škola bude moci přihlásit až čtyři studenty. Celkem bude vybráno 690 škol a 2 760 studentů.

 

Celý článek čtěte zde.

Zdroj: Press Release

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 12.5.2008. Poslední aktualizace: 12.5.2008 10:47
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno