Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Šéf Mezinárodního měnového fondu: finanční krize tlačí na hospodářství

Jednotná měna euroDo Bruselu přijel předseda Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahn a v rozhovoru s poslanci upozornil na skutečnost, že přetrvávající krize na finančních trzích bude mít i nadále negativní dopad na vývoj světového hospodářství. Podle jeho slov krize sice již překročila nejhorší bod, v budoucnosti však bude zapotřebí finanční trhy více regulovat. Vyjádřil taky své obavy z rostoucích cen potravin a s tím související hrozbou pro dospívající děti. Přinášíme vám shrnutí jeho vystoupení.

 

Současná krize je nová a tak nevíme co od ní čekat
 
Krize na světových trzích je úzce spjata s rozpadem trhu nemovitostí v USA, kde ceny nadále dramaticky klesají a stabilizace není v dohlednu. Kořeny této krize jsou nadále patrné a proto jsou vidět i její dopady: špatné úvěry, problémy na finančních trzích, které se přenášejí na celé fungování hospodářství.
 
Evropa a jiné rostoucí trhy se nemohou jednoduše od problémů v USA "odpojit" a tím pádem i na ně doléhá zpomalení hospodářského vývoje. V případě Číny a Indie je ovšem tamní hospodářský růst tak obrovský, že se v celku zpomalí jen nepatrně. 

 

Celý článek čtěte zde.

Zdroj: Evropský parlament

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 19.5.2008. Poslední aktualizace: 19.5.2008 11:41
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno