Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Je vaše město ekologicky šetrné?

 

Naše města se nepřestávají rozrůstat - často ovšem na úkor kvality života milionů jejich obyvatel. Evropská unie proto nyní vyhlásila soutěž o „Evropské zelené město".

 

Jestliže žijete v zeleném a příjemném městě, které je šetrné k životnímu prostředí, možná už je přihlášeno do soutěže o první titul „Evropské zelené město".

 

Čtyři z pěti Evropanů žijí ve městech, a proto je velmi důležité, aby pobývali ve zdravém, zeleném městském životním prostředí English. Evropská unie vyhlásila soutěž o „Evropské zelené město" English, aby povzbudila urbanisty, místní úřady a obyvatele k činnosti v této oblasti. Cena bude udělována každoročně tomu městu, které se nejlépe stará o životní prostředí a vytváří nejzdravější životní prostor pro své obyvatele.

 

Titul „Evropské zelené město" - myšlenka, která vzešla přímo od měst - se zaměří na dlouhodobá, inovativní environmentální řešení. Oceňovat se budou zelené prostory, čistá hromadná doprava English a kreativní myšlení v oblasti nakládání s odpadem English a hluku English. Skupina odborníků a porota budou také hodnotit dosavadní péči města o životní prostředí a příslušné plánování. 

 

Vítěz se podělí o své osvědčené metody s ostatními evropskými městy.

 

Přihlášku může podat jakékoli evropské město s více než 200 000 obyvateli. Termín pro podání prvních přihlášek (pro ceny v roce 2010 a 2011) je 1. října 2008.

 

Cena zvýší vítěznému městu jeho mezinárodní reputaci a pomůže mu přilákat talenty, návštěvníky a investory.

 

Další informace naleznete zde.

Zdroj: Evropská komise

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 23.5.2008. Poslední aktualizace: 23.5.2008 09:50
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno