Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Nabídka práce v EU pouze pro Čechy

 

Evropský úřad pro výběr personálu vyhlásil začátkem května poslední výběrové řízení určené výhradně pro občany České republiky na obsazení nových referentských míst. Nabízené obory jsou evropská veřejná správa, právo, ekonomie, podniková správa a audit.

 

„Tato příležitost se nebude opakovat," uvedla Milena Vicenová, stálá představitelka České republiky při Evropské unii. „V dalších výběrových řízeních budou Češi muset obstát v konkurenci občanů ostatních členských států. Evropská unie potřebuje úředníky z řad českých občanů také proto, aby do jejích institucí přinesli své zkušenosti a pohled na věc," dodala Vicenová.

 

V současnosti v evropských institucích pracuje na jeden tisíc Čechů.

 

Zúčastněte se:

Zúčastněte se otevřeného výběrového řízení na pozici administrátora u některého z evropských orgánů v jedné z následujících oblastí:

 

1. Evropská veřejná správa

2. Právo

3. Ekonomie

4. Mikroekonomie/Podnikové řízení

5. Audit

 

 

Podmínky pro přihlášení:

- vzdělání:    vysokoškolské

- Odborná praxe:    žádná

- Jazyky:    čeština a spolu s ní angličtina, francouzština nebo němčina

 

Konkrétní podmínky výběrového řízení budou zveřejněny na internetových stránkách úřadu www.eu-careers.eu.

 

 

Jak se přihlásit?

 

Veškeré informace naleznete na internetové stránce www.eu-careers.eu na odkazu "Přihlásit se zde".

 

 

Uzávěrka pro podání elektronické přihlášky:

9. června 2009

 

 

Více informací:

Výběrové řízení se bude skládat z verbálního a numerického testu a znalostního testu o historii a fungování Evropské unie. Tento počítačový test je možné absolvovat v  České republice. Po splnění vstupních kritérii budou uchazeči s nejlepšími výsledky pozváni do Bruselu na písemné zkoušky, ve kterých se hodnotí schopnost vyjádřit se v mateřském a druhém úředním jazyce Evropské unie.

 

Poslední fází jsou ústní pohovory. Téměř celé výběrové řízení je vedeno buď v angličtině, němčině nebo francouzštině. Jména úspěšných uchazečů jsou zanesena na rezervní seznam, ze kterého unijní instituce vybírají své zaměstnance.

 

Nástupní plat úspěšného kandidáta je 4 190 eur měsíčně. Noví zaměstnanci mají také nárok na přídavky např. na domácnost, na děti, školní přídavky, přídavky na život v cizí zemi a například na cestu domů. Daň z příjmu odvádí úředníci přímo do rozpočtu Evropské unie.

 

 

Evropský úřad pro výběr personálu byl založen v roce 2002 a svoji činnost zahájil v lednu 2003 v souvislosti s rozšířením unie v roce 2004. Organizuje výběrová řízení pro všechny instituce a agentury EU. Největším odběratelem lidských zdrojů je Evropská komise, která zaměstnává 70 procent všech evropských úředníků. Nyní úřad představuje jediné kontaktní místo pro občany EU, kteří chtějí pracovat pro evropské instituce.

 

 

Zdroj: Zastoupení Evropské komise v ČR

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 18.5.2009. Poslední aktualizace: 18.5.2009 14:32
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno