Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Právě probíhá Evropský týden mládeže 2013

Šestý ročník Evropského týdne mládeže probíhá v celé Evropě v týdnu od 26. května do 2. června. V rámci tohoto týdne se ve všech 33 zemích, které jsou zapojeny do programu EU Mládež v akci, uskutečňují rozličné události a aktivity.

 

Evropský program „Mládež v akci" poskytuje mladým Čechům jedinečné příležitosti pro neformální vzdělávání ve volném čase. Dle národní zprávy RAY (Research and Analysis of Youth in Action Programme) program poskytuje ojedinělou příležitost finanční podpory aktivit mladých lidí (např. obnova krajiny formou sázení stromů nebo tvůrčí dílny na podporu kreativity mladých lidí), mnohostranné zahraniční výměny či dobrovolnou službu v Čechách i v zahraničí. Program pomáhá českému neziskovému sektoru a neklade zbytečné byrokratické nároky.


Finanční podpora od EU
V loňském roce bylo na podporu projektů v rámci programu Mládež v akci vyčleněno více než 2,6 milionů EURO a podpořeno na 400 projektů.

V Jihomoravském kraji bylo v loňském roce podpořeno 29 projektů za 390 tisíc EURO. V letošním roce je zatím finančně podpořeno 10 projektů, avšak toto číslo není ještě konečné. Termín poslední uzávěrky pro podávání žádostí v tomto roce je 1. 10. 2013.

 

Více informací naleznete zde.

Zdroj: kult.cz

Odkaz: Oficiální stránky Evropského týdne mládeže (European Youth Week 2013): youthweek.eu

 

Evropský týden mládeže v Brně

V DC67 (Středisko volného času Lužánky) se můžete ve středu 29.5. od 18:30 nechat inspirovat Balkánem. Chystá se zde prezentace zkušeností dobrovolníků z Balkánu, vyhlášení fotosoutěže a vernisáž fotografií z dobrovolnických pobytů, a to vše za doprovodu živé balkánské muziky.

Více informací naleznete zde.

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 28.5.2013. Poslední aktualizace: 28.5.2013 17:02
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno