Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Předsednictví v čele EU přebírá Kypr

Dne 1. července 2012 se předsednictví v Radě EU ujímá Kypr. V čele Unie bude stát v době nejistoty a obav ohledně pomalého tempa hospodářské obnovy a uprostřed dluhové krize států eurozóny.

 

Je třeba, aby státy Unie kromě stimulace růstu rovněž uzpůsobily svůj veřejný rozpočet pravidlům, na nichž se na úrovni EU dohodly, a dodržovaly stanovené rozpočtové limity. Kyperské předsednictví se během příštích 6 měsíců zaměří právě na prosazování těchto cílů.

 

logo kyperského předsednictvíJedním z hlavních úkolů přitom bude dosáhnout shody ohledně navrhovaného rozpočtu Komise na období 2014-20. V návrhu rozpočtu jsou mimo jiné stanoveny střednědobé priority Unie: urychlení hospodářského růstu, vytváření nových pracovních míst a zvýšení konkurenceschopnosti.

 

Kypr bude zároveň pokračovat v prohlubování koordinace hospodářských politik členských zemí a dohlížet na to, aby jejich státní rozpočty nepřekračovaly ujednané limity.

 

Další prioritou je investování do programů, jimiž se zajistí tvorba pracovních míst, zvýšení kvality pracovních příležitostí i vzdělávacích možností, především pro mladé.

Kypr se bude rovněž zasazovat o realizaci programů k propagaci aktivnějšího a zdravějšího životního stylu a k řešení otázek stárnutí evropské populace.

 

Celý článek - zde.

 

Zdroj: Zastoupení Evropské komise v ČR 

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 11.7.2012. Poslední aktualizace: 11.7.2012 13:40
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno