Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Evropský týden mobility a Evropský den bez aut 2007

 

V roce 2007 se města v ČR mohou opět zapojit do celoevropské akce „Evropský týden mobility" (16. -22. září) a „Evropský den bez aut" (22. září), která se letos bude v Evropě konat už pošesté. Obě osvětové a propagační akce mají v evropských městech podpořit přijatelnější způsoby dopravy a napomoci při omezování individuální automobilové dopravy ve městech.

 

Evropský týden mobility se spolu s Evropským dnem bez aut se v roce 2007 bude konat ve městech: Boskovice, Brno*, Břeclav, České Budějovice, Frýdek-Místek, Havířov, Hlinsko*, Hlučín, Hodonín, Hořice, Hradec Králové, Hranice, Cheb, Chrudim, Jihlava, Jilemnice, Kadaň, Karlovy Vary*, Karviná, Kostelec nad Orlicí, Kralupy nad Vltavou, Kroměříž, Letovice, Litoměřice*, Lipník nad Bečvou, Luhačovice, Moravská Třebová, Orlová*, Ostrava, Pelhřimov, Písek, Plzeň, Prachatice*, Přerov*, Přeštice, Příbor*, Říčany, Semice, Strakonice, Sušice, Tábor*, Třebíč*, Třeboň*, Turnov, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Varnsdorf, Velké Meziříčí, Vsetín a Zlín.

 

K Evropskému dni bez aut 2007 se již přihlásila města Bolatice, Bystřice nad Pernštejnem, Česká Lípa, Domažlice, Havlíčkův Brod, Holešov, Jablonec nad Nisou, Kopřivnice, Nové Město nad Metují, Prostějov, Příbram,Rumburk, Sokolov, Stříbro, Telč a Znojmo.

 

Více informací naleznete zde.

 

Zdroj: Ministerstvo životního prostředí ČR

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 31.8.2007. Poslední aktualizace: 31.8.2007 17:09
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno