Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

"Klikni si pro stromek"

 

Dokažte, že jste připraveni něco udělat proti klimatickým změnám: Zasaďte stromek!

 

Stromy každoročně pohltí přibližně devět miliard tun CO2. V důsledku mýcení lesů se naopak uvolní téměř dvě miliardy tun. Vysazováním dalších stromů můžeme přispět k rovnováze zemského klimatu a zároveň k rozvoji zeleně v našem vlastním okolí!

Přidejte se k naší soutěži a přispějte ke zvýšení povědomí o nutnosti jednat a zabránit klimatickým změnám.

 

 

Klikni si pro stromek

 

Evropská komise vyzývá mladé Evropany, aby se zapojili do iniciativy „Klikni si pro stromek", a tím i do boje proti klimatickým změnám.

 

Pokud byste rádi zakořenili v naší kampani, zaregistrujte se zde.

 

Jako jeden z prvních 5 tisíc účastníků obdržíte od Evropské komise zdarma sazenici (brslen - Euonymus , výška 15 - 20 cm). Sazenice vám bude doručena společně s návodem na pěstování. Vše co musíte udělat, je vzít sazenici nebo stromek, který jste získal/a, prostudovat si pokyny pro sázení, zasadit sazenici nebo stromek a vyfotit, co jste právě zasadil/a. Odevzdejte svůj snímek online a získejte šanci vyhrát pobyt na ekologickém vzdělávacím táboře.

 

Lhůta pro posílání fotografií do soutěže je 15. listopadu 2009.

 

 

Oficiální stránky kampaně

 

Přečtěte si podrobnosti o této výzvě . Navštivte oficiální stránky kampaně:     

 

http://clickatree.europa.eu

 

Zájemci zde najdou mnoho dalších užitečných informací, např. rady jak a kde vysadit stromek, základní přehled politiky Evropské unie v oblasti klimatu a energetice a důležitá fakta o významu stromů pro zachování zdravého životního prostředí.

 

 

Podrobnosti o kampani

 

„Klikni si pro stromek" je součástí širší kampaně, která chce získat podporu veřejnosti pro politiku EU v oblasti změn klimatu. Jedná se o přípravu na prosincovou konferenci v Kodani, kde se sejdou politici z celého světa a budou rozhodovat o dalších krocích pro řešení klimatických změn a budou uzavírat závazky na snížení emisí skleníkových plynů. Mladí Evropané sázením stromků a odhodláním snížit emise, které svou činností sami produkují, tak budou demonstrovat svou podporu navrhovaným změnám.

 

 

Humorné videospoty

Kampaň také doplňují dva spoty , které jsou k vidění na populárním portálu YouTube a dalších stránkách. Kromě toho se bude jeden spot vysílat na televizních stanicích v zemích východní Evropy. Také byla navázána spolupráce se síťovým portálem MySpace, aby se o kampani dozvědělo co nejvíce mladých.

 

 

 

Další informace o boji proti změnám klimatu najdete na adrese http://ec.europa.eu/climateaction.

 

 

 

Zdroj: Zastoupení Evropské komise v ČR

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 26.8.2009. Poslední aktualizace: 26.8.2009 11:42
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno