Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

19. srpna si celosvětově připomínáme den humanitárních pracovníků

 

Světový humanitární den slavíme na počest těch, kteří nasazují život, aby pomohli druhým. Humanitární pracovníci poskytují životně důležitou pomoc milionům lidí na celé planetě. Pracují v rizikových podmínkách, kde se často stávají cílem těch, kteří neberou žádný ohled na humanitární rozměr jejich práce.

European Commission Humanitarian Aid Humanitární práce se stává jednou z nejrizikovějších povolání. Únosy, útoky a výhrůžky jsou dennodenní součástí práce. Za posledních deset let zaplatilo nejvyšší daň za pomoc lidem v nouzi na osm stovek humanitárních pracovníků a dalších 1300 se stali obětí únosu nebo byli napadeni nebo zraněni.

 

Valné shromáždění OSN zvolilo 19. srpen jako připomínku 22 těch, kteří přišli o život při bombovém útoku na sídlo mise Organizace spojených národů v Bagdádu v roce 2003. Humanitární pracovníci si zaslouží náš obdiv za odvahu a odhodlanost, kterou při práci prokazují. Stejně tak si zaslouží i naše společné odhodlání vytvořit pro jejich důležitou práci bezpečné podmínky.

„Tento den je příležitostí vzdát hold humanitárním pracovníkům, jejichž práci lze často označit za hrdinskou. Jsou to nejrůznější lidé z různých prostředí. Všichni ale sdílí společné přesvědčení, že utrpení jednoho je zodpovědností všech," vyzdvihuje činnost humanitárních pracovníků šéf OSN Ban Ki-moon. (Zdroj: OSN)

 

Více informací: http://ec.europa.eu/echo/news/2012/whd2012_en.htm  

 

Statistika útoků na humanitární pracovníky 2001 - 2011: https://aidworkersecurity.org/incidents/report/summary  

 

Zapojte se do kampaně, přidejte svůj hlas: http://www.whd-iwashere.org/  

 

Jaký má humanitární práce smysl? Vyjádřete svůj názor: https://www.causes.com/causes/789696-eu-humanitarian-aid-and-civil-protection

 

Zdroj: Zastoupení Evropské komise v ČR

 

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 17.8.2012. Poslední aktualizace: 17.8.2012 16:09
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno