Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Blíží se uzávěrka přihlášek na stáže do Evropské komise

Od 15. července do 30. sprna 2013 je možné podávat přihlášky na stáže do Evropské komise. Jako každý rok i letos si mohou tisíce mladých lidí z členských zemí EU zažádat o pětiměsíční stáž nejen v Bruselu.

Díky projektu stáží mají studenti a mladí profesionálové jedinečnou šanci získat zkušenosti s životem a prací v hlavních institucích EU. Cílem je posílit všeobecné povědomí o vnitřním fungování Evropské unie a umožnit zájemcům uplatnit akademické znalosti v praxi. Mladí lidé se ocitnou v multikulturním prostředí a vylepší své jazykové schopnosti. Nabyté zkušenosti mohou později využít při rozvoji kariéry.

 

Podmínkou účasti je alespoň bakalářský diplom, znalost dvou oficiálních jazyků EU a zároveň dobrá znalostangličtiny, němčiny či francouzštiny. Žadatel v přihlášce dále uvede preferované generální ředitelství podle svého zaměření a vyplní detailní údaje o svém vzdělání, předchozích zkušenostech a jazykových dovednostech.

Na každý turnus se přihlásí okolo šesti až sedmi tisíc zájemců. Po úspěšném přijetí přihlášky je zájemce zařazen dodatabáze Blue Book, ze které vybírají jednotlivá generální ředitelství své kandidáty. Nakonec stáž v Evropské komisi získá pokaždé až šest set zájemců.

Druh práce

Práce v Evropské komise je často velmi rozmanitá. Obvykle záleží na vybraném generálním ředitelství a oblasti, kterou pokrývá. Stážisté mají často na starost administrativní podporu úřadu, monitoring tisku, zapisování konferencí a vyhodnocování projektů, různé rešerše a analýzu informací. Součástí stáže bývá i několikadenní úvodní konference spojená s řadou přednášek a návštěvou institucí.

Finanční podmínky

Přijatí stážisté pobírají měsíční grant ve výši přibližně 1 000 EUR (o jeho výši rozhoduje každoročně Kancelář pro stáže a závisí na rozpočtových omezeních) a jsou jim proplaceny cestovní výdaje.

Výběrové řízení pro zájemce o stáž v Evropské komisi probíhá do 30. srpna 2013, 12:00 (SEČ)!

 

Zdroj: Zastoupení EK v ČR. 

 

Související odkazy:

Přihláška ke stáži v Evropské komisi

Informace ke stážím v institucích EU

Informace ke stážím v institucích EU 2

 

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 19.8.2013. Poslední aktualizace: 19.8.2013 13:16
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno