Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Zhluboka dýchat!

16/09/2008 

 

16. září začal sedmý ročník akce Evropský týden mobility.

 

Evropský týden mobility 2008

 

 

Cílem organizátorů je přimět co nejvíce lidí, aby nechali své plechové miláčky zahálet v garážích a využili při svých cestách prostředky hromadné dopravy, případně osedlali jízdní kolo.

Letošním heslem je "Čistý vzduch všem" a symbolizuje snahu přijmout v městské dopravě taková opatření, která povedou ke snížení škodlivých emisí v ovzduší. Evropský týden mobility, jenž se věnuje problematice udržitelné dopravy ve městech, se koná v rámci Evropy a podle odhadů se ho zúčastní více než 200 milionůlidí.

 

V České republice se Evropského týdne mobility účastní téměř 90 měst a obcí, které nabízejí občanům různé akce zaměřené na udržitelné formy dopravy a dopravní výchovu (cyklojízdy, pěší výlety, akce pro rodiče s dětmi, pro seniory, pro občany s hendikepem, výlety historickou tramvají, semináře, akce na dětském dopravním hřišti apod.).  

 

Například v Boskovicích proběhne projekt "Ulice našeho města", který má v dětech rozvíjet vnímavost a citlivý vztah k prostředí, v němž žijí. V Brně se budou věnovat bezpečnému pohybu dětí v městském provozu, v Hroznové Lhotě budou odměňovat vzorné cyklisty a v Ústí nad Labem pořádají akci "I bez aut je zábava".

Plný výčet akcí nalezenete na stránkách Ministerstva životního prostředí.

 

Evropský týden mobility vrcholí 22. září Evropským dnem bez aut, kdy bude část města uzavřena automobilové dopravě.

 

 

Další informace:

Tisková zpráva IP/08/1324

 

Stránky Evropského týdne mobility

 

Zdroj: Zastoupení Evropské komise v ČR

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 18.9.2008. Poslední aktualizace: 18.9.2008 17:31
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno