Barroso jedná s europoslanci o svém znovuzvolení


Vytištěno 1.12.2020 00:00 ze stránek www.euinfo.cz:
http://www.euinfo.cz/index.php?nav01=8489&nav02=8497&mes=9&rok=2009&nav03=15376

 

Tento týden se schází předseda Evropské komise José Manuel Barroso s představiteli politických skupin zastoupených v Evropském parlamentu. Snaží se europoslance přesvědčit, aby podpořili jeho kandidaturu na druhé volební období ve funkci předsedy Evropské komise.

Doposud má jasnou podporu ze strany pravice, čelí opozici ze strany krajní levice a zelených, liberálové a sociální demokraté se doposud nijak nevyjádřili.

 

José Manuel Durão Barroso 

 

Pondělí: Rozhovory začínají

 

První politická skupina, se kterou Barroso zahájí rozhovory, je Skupina evropských konzervativců a reformistů (ECR).   

 

Úterý: podpůrci a kritici

 

V úterý v 15:00 má José Manuel Barroso na programu setkání s Evropskou lidovou stranou, která jeho kandidaturu podporuje.

 

Později ho čekají náročná jednání se zástupci krajní levice (GUE/NGL), kteří ostře kritizují politiku José Manuela Barrosa.

 

Středa: Klíčové schůzky s váhajícími europoslanci

 

Dopoledne je na programu setkání se sociálními demokraty a odpoledne se skupinou liberálů. Obě skupiny se zatím nezaujaly jasné stanovisko ke kandidatuře José Manuela Barrosa.

 

V 16:00 se sejde se skupinou zelených, kteří vedli svou kampaň s heslem "Zastavte Barrosa!". Nakonec se s ním sejde skupina Svoboda a demokracie.

 

Čtvrtek: Bude se hlasovat?

 

Ve čtvrtek europoslanci rozhodnou, zda hodlají na nadcházejícím plenárním zasedání o jmenování José Manuela Barrosa hlasovat.

 

 

Veškerá jednání můžete sledovat na Europarltv.

 

 

Zdroj: Evropský parlament


Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT
® MMB 9.9.2009. Poslední aktualizace: 9.9.2009 13:40