Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Komise je hostitelem konference zemí G7 a Mexika věnované pandemii chřipky H1N1

 

Ministři zdravotnictví ze zemí G7, Mexika a zástupci Světové zdravotnické organizace se dne 11. září scházejí na setkání, které pořádá Evropská komise a které je věnováno iniciativě pro celosvětovou zdravotní bezpečnost. Schůzka se soustředí na účinná zdravotnická opatření v reakci na virus chřipky A/H1N1.

Evropská unie a výzkum

 

Doba konání je důležitá s ohledem na možnost, že se v příštích měsících objeví virulentnější vlna viru. Na schůzce bude přijato společné prohlášení, které stanoví společný přístup zemí G7 (Kanady, Francie, Itálie, Japonska, Německa, Spojeného království a USA) a Mexika i další kroky ve společném úsilí týkajícím se pandemie chřipky A/H1N1.

 

Boj s pandemií H1N1 2009

Hlavním cílem boje s pandemií je omezit šíření nákazy, minimalizovat počet obětí a zachovat základní služby. Klíčem k omezení negativních účinků pandemie na zdraví obyvatelstva jsou účinná zdravotnická opatření. Hlavními náměty pro diskusi budou potřeba pečlivě naplánované strategie očkování, problémy v systémech zdravotní péče a ochrana ohroženého obyvatelstva.

 

 

Celý článek a další odkazy naleznete zde.

 

 

Zdroj: Zastoupení Eropské komise v ČR

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 14.9.2009. Poslední aktualizace: 14.9.2009 13:29
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno