Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Plenární zasedání Evropského parlamentu 14.-17. září

 

Evropský parlament

 

Každý měsíc se europoslanci scházejí ve Štrasburku na plenárním zasedání, kde se projednávají aktuální témata a legislativní texty a kde probíhají závazná hlasování o přijímaných evropských zákonech. V této příloze můžete sledovat hlavní témata, která zahrnují úvodní projev předsedy Jerzyho Buzeka, rozhodnutí o tom, zda bude José Manuel Barroso opět navržen na post předsedy Evropské komise, diskuze o dotacích na mléko a o summitu G20. Sledujte každodenně novinky.

 

 

Podívejte se na aktuální zpravodajství ze Štrasburku.

 

 

V první sekci vám představujeme hlavní témata týdne

 

V druhé sekci vás seznámíme s úvodním projevem předsedy Parlamentu Jerzym Buzkem a jeho vizí pro nadcházející období dva a půl roku.

 

V třetí sekci se věnujeme tématu znovuzvolení José Manuela Barrosa do čela Evropské komise, pro které bude potřebovat většinovou podporu evropských poslanců. Hlasovat se bude ve středu ve 12,00h a výsledek zatím není jednoznačný.

 

Čtvrtá sekce se věnuje summitu G20 v Pittsburghu ve státě Pennsylvánie v USA, který se bude konat 25. září. Bude se na něm jednat o stavu světového hospodářství a europoslanci projednají stanovisko Evropského parlamentu ve středu 16. září za účasti zástupců švédského předsednictví EU.

 

Pátá sekce je zaměřena na dohodu o výměně bankovních dat mezi EU a USA v rámci systému SWIFT. Poslanci kritizují dohodu, kterou uzavřely vlády zemí EU s USA.

 

Šestá sekce se věnuje mléku. Evropská komise navrhuje nový systém dotací pro mléčný trh, podle kterého by se měl do února příštího roku zajistit výkup másla a sušeného mléka od zemědělců. Tím má být posílen trh.

 

 

 

Zdroj: Evropský parlament

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 14.9.2009. Poslední aktualizace: 14.9.2009 18:45
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno