Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Portál EUROPA má novou podobu

 

Díky novým navigačním prvkům a uspořádání hlavních stránek snáze najdete, co potřebujete - a ve všech úředních jazycích EU.

 

Portál EUROPA - oficiální internetové stránky EU - je prvním místem, které lidé na internetu obvykle navštíví, pokud potřebují informace o Evropské unii. Stránky obsahují informace o orgánech EU, právních předpisech, ale poskytují rovněž praktické rady, třeba ohledně stěhování do jiné země EU nebo získání finančních prostředků z EU. Na stránkách lze také zjistit, komu a jakým způsobem jsou opatření EU prospěšná.

 

Portál EUROPA má více než 6 milionů stránek. Jsou to jedny z největších internetových stránek na světě. Příliš tedy nepřekvapí, že určitou informaci někdy není snadné najít. Chceme, aby se se stránkami lépe pracovalo, a proto jsme uspořádání portálu zjednodušili. Na základě potřeb uživatelů je nyní rozdělen podle 6 hlavních témat.

 

Navigační lišta se bude zobrazovat na všech stránkách, takže se budete moci po stránkách snadno pohybovat a neztratíte se. Pokud se z kteréhokoli místa portálu chcete např. rychle vrátit na úvodní stránku, stačí kliknout na logo EUROPA. Je pro vás také připravena webová asistenční služba v angličtině, francouzštině a němčině.

 

Smyslem nové podoby stránek je přeorganizovat jejich stávající obsah tak, aby byly přehlednější - oddělit právní předpisy a složité odborné záležitosti od obecnějších informací a návštěvníkům stránek pomoci najít, co potřebují.

 

Stránky chceme i nadále zdokonalovat. Prosíme vás proto, abyste v případě, že jste se stránkami měli nějaké problémy nebo že byste rádi navrhli nové prvky, využili zpětnou vazbu. Vaše přípomínky nám pomohou stránky přizpůsobovat podle vašich potřeb.

 

Během přechodu na novou verzi stránek může dojít k výpadkům (doufáme, že pouze malým). Děkujeme za pochopení.

 

 

 

Článek naleznete zde.

Zdroj: portál Europa

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 21.9.2009. Poslední aktualizace: 21.9.2009 10:18
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno