Přeskoč navigaci
Česká verze stránek
Vyhledat

Tisk

Kampaň Evropské komise pro mobilitu a dopravu: Cestující, využijte svých práv!

 

Byl vám odepřen nástup do letadla? Byl váš let zrušen? Měl váš let značné zpoždění? Ztracená zavazadla? Máte sníženou schopnost pohybu nebo orientace?

 

Doprava v EvropěCeloevropská kampaň "Práva cestujících" si klade za cíl informovat občany EU o jejich právech při cestování. Zároveň chce zajistit respektování a dodržování těchto práv v praxi.

Celoevropskou kampaň v České republice koordinuje nezisková organizace SES, SEbe-Spolu.

 

Tato aktivita Evropské komise má za cíl zvýšit povědomí cestujících v EU o jejich právech při cestování ať již železniční nebo leteckou dopravou.

 

Cestující potřebují společný soubor zásad, aby mohli snadněji získat povědomí o svých právech, která mohou uplatnit v případě, že se něco pokazí na jejich cestě, a to bez ohledu na to, jaký druh dopravy využívají, nebo zda se cesta koná v rámci jednoho členského státu nebo překračuje vnitřní či vnější hranice Společenství.

 

Tato kampaň upozorňuje na možnosti kompenzací při častých situacích jako je ztráta zavazadla, či zpoždění letu či vlaku. Reflektuje také práva osob se zdravotním postižením.

 

Další informace o vašich právech naleznete na oficiálních stránkách Komise - http://ec.europa.eu/transport/passenger-rights/cs/index.html .

 

Zdroj: Zastoupení EK v ČR

Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na eu.info@brno.cz
Za aktuálnost odpovídá: Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT ® 5.9.2011. Poslední aktualizace: 5.9.2011 11:00
Eurocentrum Brno a EUROPE DIRECT| Kobližná 4 | 601 50 Brno